Со полна пареа се одвиваат последните подготовки пред овогодинешното, #воншаблон-ско издание на Fashion & Lifestyle Expo, кое и оваа година ќе се одржува во фоајето на Македонската опера и балет, од 29ти до 31ви март.

Од пред пет години се одбележува Меѓународниот ден на среќата.

Пејачката Селена Гомез го краси најновото издание на американската модна библија „Vogue“.

Под мотото #воншаблон, за вечните етузијасти за нови и несекојдневни нешта, оваа година решивме да ви понудиме содржина, која нималку нема да ве остави рамнодушни!

На 86-годишна возраст во Скопје, почина доајенката на македонската народна музика Вања Лазарова – Димитрова.

Меѓународниот ден на жената - 8 Март денеска ќе биде одбележан и во Македонија.

Една година по одлуката да ги повлече женските акти од своите страници, најпознатото машко списание во светот „Плејбој" повторно се враќа на својот препознатлив стил.

Славниот актер Џони Деп на почетокот од годината го тужеше поранешниот тим со кој работеше за измама вредна 25 милиони долари.

Емили Ратајковски нема проблем да го покаже своето згодно тело и секојдневно со провокативни фотографии ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи.

Снег, снег и уште снег. Уживајте во прекрасната снежна покривка и израдувајте ги вашите најмили со креативна забава, заедно правејки снешко.

 

Save

Следете нè