Познатиот мултимилијардер Бил Гејтс оваа недела гостуваше во шоуто на комичарката Елен Деџенерис.

 

Покрај интервјуто Гејтс имаше задача да погодува цени на производите во супермаркет.

Очекувано тоа беше многу тешка задача за него, бидејки тој не знаеше колку чини прашок за алишта или пак, конец за заби.

Погледнете го видеото од предизвикот.

 

Save

Следете нè