Нашата претставничка на Евровизија 2017, Јана Бурческа блескаше на црвениот тепих во Киев.

На свеченото отворање на 62-то издание на изборот за најдобра песна во Европа, нашата Јана се појави во смарагдно зелена креација на дизајнерката Антонија Ристовска и соршена шминка и фризура од Дадар.

23-годишната пејачка самоуверено позираше пред армијата фотографи, како вистинска ѕвезда од светски ранг.

Погледнете ги видеата од нејзиното кратко интервју и претставување.

 

Save

Следете нè