Само неколку часа по породувањето војвотката Кејт Мидлтон заедно со принцот Вилијам го покажа новородениот син на јавноста. 

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл ги замолиле сите кои сакаат да им испратат свадбен подарок следниот месец, наместо тоа да уплатат донација, соопштија од канцеларијата на принцот.

Во месецот на жената брендот La Dama и Orange Kids Club & Caffè започнаа една убава приказна.

Добриот чичко Драги кој продава на Рекорд и се грижи за многу улични кучиња, за жал сеуште е во лоша здравствена состојба.

Семејството на оваа девојка испрати апел за помош бидејќи не се во можност да ги подмират сите трошоци. 

Познатиот мултимилијардер Бил Гејтс оваа недела гостуваше во шоуто на комичарката Елен Деџенерис.

Супермоделот Емили Ратајковски ја краси најновата насловна на магазинот Vanity Fair.

Нашата претставничка на Евровизија 2017, Јана Бурческа блескаше на црвениот тепих во Киев.

Иако неодамна се породи со малата Ејнџел, Блек Чајна се врати во својата препознатливна форма.

Со полна пареа се одвиваат последните подготовки пред овогодинешното, #воншаблон-ско издание на Fashion & Lifestyle Expo, кое и оваа година ќе се одржува во фоајето на Македонската опера и балет, од 29ти до 31ви март.

 

Save

Следете нè