Британската аукциска куќа, „Kristi“, го продаде дијамантот „The pink Legacy“ за повеќе од 50 милиони долари.

Актерката Кејт Бланшет мамеше погледи на филмски настан во Шангај.

Прекрасната Каролина Гочева повторно е ѕвезда на одлична фотосесија за италијанскиот бренд Weekend Max Mara за групацијата Магнетик.

Списанието „Пипл“ го прогласи британскиот глумец Идрис Елба за најзгоден маж за 2018 година.

Тимот кој е задолжен за ревиите на Victoria’s Secret, со задоволство им ги позајми на сестрите од кланот Кардашијан/Џенер дел од своите ангелски костими за Ноќта на вештерките.

Радосни вести од Кралското семејство!

Кејт Хадсон и нејзиното момче Дени Фуџикава станаа родители на прекрасно девојче.

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле уживаат на прошетка со своите најмили.

Лејди Гага се враќа на голема врата во јавниот живот. По подолгата медиумска пауза, талентираната пејачка беше забележана во магичниот Париз, во впечатлива креација во портокалова боја.

Арета Френклин, кралицата на соул музиката, почина денеска на 77-годишна возраст.

 

Save

Следете нè