Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл ги замолиле сите кои сакаат да им испратат свадбен подарок следниот месец, наместо тоа да уплатат донација, соопштија од канцеларијата на принцот.

Супермоделот Криси Тиген и музичарот Џон Леџенд се појавија на црвениот тепих на Fashion Los Angeles Awards.

Модните дизајнери Доменико Долче и Стефано Габана, во иднина не планираат да ја продадат својата компанија, истакнувајќи дека по нивната смрт никој нема да ги наследи нивните места.

Во месецот на жената брендот La Dama и Orange Kids Club & Caffè започнаа една убава приказна.

Добриот чичко Драги кој продава на Рекорд и се грижи за многу улични кучиња, за жал сеуште е во лоша здравствена состојба.

Бремената Криси Тиген, прошета низ улиците на Њујорк облечена во цветна креација, која наликува на пижами.

Годините не и можат ништо, а таа како старее е се поубава.

Ким Кардашијан ја објави првата фотографија од својата ќеркичка Чикаго Вест.

Убавата водителка Јелена Спенџарска го искористи викендот за краток одмор и отпатува во живописниот Истанбул.

Семејството на оваа девојка испрати апел за помош бидејќи не се во можност да ги подмират сите трошоци. 

 

Save

Следете нè