Вечерва во клубот Капан Ан го славиме животот, делото и наследството на веројатно најголемиот хип хоп продуцент на сите времиња - James Dewitt Yancey или попознат како J Dilla / Jay Dee.

Единствениот македонски шоумен, музичар и актер, Игор Џамбазов и се обрати на јавноста и своите верни фанови со отворено писмо во кое објасни се за настаните кои ја одбележаа 2015 година во неговиот живот, но и за плановите во иднина. 

Тик –так, Тик – так, ја најувуваме најпопуларната и најпосакувана манифестација создадена во нашата: лепена, сечена и демонтирана демократска држава.

Во ритамот на валцери и полки, ја пренесуваме виенската магија и во Скопје.

По успешната турнеја низ Македонија во текотна ноември и декември, промоцијата на првиот музички албум на Стефанија завршува денес, во 19 часот во МНТ (мала сцена) – Скопје.

На саботната дружба, по повод вториот роденден на Capitol Mall, големата македонска ѕвезда Тамара Тодевска одржа спектакуларен настап.

Во сабота во „Јавна соба“, со почеток од 20 часот ќе биде промовиран Твитер календарот за 2016–та година. 

Капитол Мол, Ве поканува заедно да го прославиме ВТОРИОТ роденден од 11 до 13 декември 2015.

Black Friday e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета.

За љубителите на операта оваа сабота, 21 ноември, со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведено едно од ремек делата на оперскиот композитор Џакомо Пучини, претставата „Тоска“.

 

Save

Следете нè