Голем Гејминг викенд (Game Weekend) со поддршка на Фондацијата „е-Македонија“ на Македонски Телеком.

Тринаесет модни ревии, презентации на нови брендови и забава под маски се само дел од програмата на тринаесеттиот Моден викенд Скопје кој од утре до 4 април ќе се одржи под мотото „Да живеат осумдесеттите!“.

Заврши хуманитарниот базар на кој се собираа донации за малата Јана Грковски, но телефонските броеви се сеуште отворени за донации.

На 1 април, со почеток 20 часот, Македонската опера и балет приредува ексклузивна вечер! 

Во организација на здружението „Трисомија 21“ денеска ќе биде одбележан Светскиот ден на лицата со Даунов синдром – 21 март, со цел да им се даде поддршка на овие деца и младинци.

Поезијата - експлозија на емоции која инспирира и поврзува. На 21-ви март, Македонија за светскиот ден на поезијата по втор пат се приклучува на глобалната кампања на Јулиус Мајнл, Плати со Поезија.

Со огромно задоволство Ви го претставуваме Fashion & Lifestyle Expo 2016, каде врвниот дизајн, модата, технологијата и добриот вкус се спојуваат на едно место!

На 19-ти март,  првиот anti-aging центар во Македонија, ги отвора вратите за сите, на својот прв отворен ден на PROMOITALIA во Скопје.

Денеска на сцената на МОБ , 11 март, со почеток во 20 часот, ќе биде изведена балетската претстава „Дамата со камелии“, со музика на Џузепе Верди.

Од 1 до 4 април годинава ќе се одржува тринаесеттиот „Моден викенд - Скопје“, под мотото: Да живеат осумдесеттите!, кај стариот домаќин на настанот – салонот на  „Порше Македонија“.

 

Save

Следете нè