Уште 11 дена не делат од почетокот на најпозитивниот македонски фестивал- Баскерфест.

На 16 јуни во Скопје започнува меѓународниот уличен фестивал- Баскерфест.


Orange Kids Club & Caffè  во населбата Аеродром, Ве поканува да уживате во петочното попладне на 5-ти Мај, каде вашите најмили креативно ќе се забавуваат и ќе ве израдуваат со своите мали ремек дела од пластелин.

Оваа сабота на 29-ти април во Охрид, по шести пат ќе се одржи „TRUCK & ROLL FESTIVAL“.

Да, да! Токму тие, дечките кои стојат позади брендот со најкул маички Elsker Loeve, ве канат на Afterwork Christmas Party

Да се биде човек денес е навистина тешка и ретка работа! Секој гледа на страна, чекори по сопствен пат, свесно или несвесно одминувајќи ги луѓето кои стојат на патот, осамени, заглавени, секој со своја бариера... притоа не приметувајќи колку еден мал гест може да помогне да се тргне товар тежок колку карпа.

Се чувствувате ли безбедно?
Познавате ли барем еден пријател кој во скоро време бил нападнат или ограбен? И еден е премногу!

Љубителите на доброто кафе благодарение на Рамстор Мол во периодот од 21 до 23 октомври ќе можат да уживаат дегустирајќи ги најдобрите македонски и странски вкусови на кафе на овогодинешниот Coffee Fest во организација на трговскиот центар. 

На 5-ти Ноември подгответе се за ураганот „HEIDI“, како што повозрасните колеги ја нарекуваат!

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечер од 20 часот ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше.

 

Save

Следете нè