Оваа #ХуманаНедела 02.12.2018 со почеток во 12 часот, Orange Kids Club & Caffè Ве поканува да дојдете на дружба и да ги отворите Вашите срца за оние на кои им е најпотребно.

Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, на кој биде промовиран неговиот нов албум „Тајно место“(Secret Place) со нови, досега необјавени песни, ќе биде одржан вечер во ВИП Арена „Борис Трајковски“.

Капките на дождот што удираат во прозорците на ЈСП, лаежот на кучињата пред Вили, Нирвана од вториот кат на зградата спроти „ Песталоци“, тркалата на скејтот што јури дури грицкам семки на кеј...

Италијанската музичка ѕвезда Ерос Рамацоти на 30 септември 2019 година ќе одржи концерт во Скопје, во ВИП Арената „Борис Трајковски“.

Најголемата музичка ѕвезда на овие простори, легендарниот Здравко Чолиќ оваа есен ќе одржи голем концерт во Скопје.

Со гордост ви најавуваме дека една од најактуелните светски ѕвезди, јамајканскиот суперстар Шон Пол (SEAN PAUL) на 23 август ќе гостува во Скопје!

Потполно уживање за душа од „Моцарт“ до „Simply the best“ со прекрасната Магдалена Алексовска и многу музички имиња во Домот на културата „Ѓорче Петров“ во општина Ѓорче Петров на 03 мај со почеток од 20 часот.

Оваа година, Пиволенд, прославува 10 години од своето постоење.

Денеска во 20 часот, во Кино Култура ќе се случува настанот „СРАМОТА! Вечер на раскажување квир приказни“, промо-настан за Викендот на гордоста во Скопје.

 

Save

Следете нè