Ако некогаш сте помислиле да се откажете од надежта, дека вашата напорна работа ќе се исплати, тогаш слободно земете инспирација од Џенифер Лопез.

Македонската опера и балет ја продолжува традицијата на Василичарскиот концерт кој оваа година за прв пат ќе биде под мотото „Макфест за Василица".

Новиот албум на пејачката Адел, „25” веќе шест недели е на врвот на топ листите, а продаден е во 7,44 милиони примероци до 31 декември 2015 година.

По кусата борба со агресивна форма на рак, денес почина фронтменот на култниот бенд  „Motorhead", Леми Килмистер.

Македонскиот национален уметник, баритонот Борис Трајанов вечерва во Македонската опера и балет ќе го одржи јубилејниот концерт насловен „На Македонија со љубов".

Поради влошената здравствена состојба на Игор Џамбазов, се одложува и Џамбо Фестивал, соопшти на социјалните мрежи неговата пријателка и колешка Весна Петрушевска.

Мараја Кери е пејачка која може да се пофали со најголема продажба на албуми на сите времиња.

Единствената Адел ги израдува бројните фанови со објавата на Твитер за својата турнеја низ Америка.

Најновата песна на Елена Ристеска, „Доживотно“, на која како автор се потпишува српската композиторка Александра Милутиновиќ, го доби својот видео запис.

Светски глас и одлична преработка на пејачката Симона Попоска.

 

Save

Следете нè