„Дона“ е насловот на песната со која нашата најмила Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-то издание на Евровизија, кое годинава се одржува во Стокхолм, Шведска.

Атрактивната Софиа Вергара направи вистинско изненадување со нејзинит настап на  58-то издание на  Греми наградите во Лос Анџелес, одкако му се приклучи Pitbull на сцената.

Добитничката на Греми награди и номинирана за престижниот Оскар, пејачката и актерка Лејди Гага вчера ја отпеа националната химна  на стадионот „Levi’s“ во Калифорнија и со тоа го отвори еден од најгледаните настани во САД – Super Bowl, кој оваа година се одржува по јубилеен  50-ти пат.

Queen B буквално го „украде“ шоуто за време на јубилејното издание на Super Bowl. Со огромна доминација по сите светски пишани и електронски медиуми Бијонсе ветува успешна година на музички план.

По релативно тивка 2015 година, Бијонсе оваа ја започна работно, доста креативно и со многу изненадувања на музички план.

Coldplay го објавија видео записот за новата песна насловена како  „Hymn for the Weekend“. Ова е втора песна од новиот албум на бендот за која соработуваат со пејачката Beyoncé.

Тинејџерката атракција, бендот One Direction објави емотивен видео спот за песната  „History“.

Пејачката  Ријана го објави долго најавуваниот албум „ANTI“, со можност за бесплатно превземање за нејзините фанови.

Организаторите на доделувањето Греми наградите ги соопштија имињата на изведувачите кои ќе настапат таа вечер, а меѓу нив е и популарната пејачка Адел. 

Во Спомен – куќата на Тоше Проески, во неговото родно Крушево, во пресрет на неговиот 35-ти роденден, беше промовиран видео запис за уште една негова песна.

 

Save

Следете нè