Ријана охрабрена од успехот на песната „Kiss It Better", која царува по светските топ листи, продолжува понатаму со успешниот рецепт со експлицитно видео и за новата „Needed Me".

Мегапопуларната Бијонсе со својот најнов потег, повторно успеа да го привлече вниманието на јавноста.

На 20 јуни во арената „Борис Трајковски“ ќе настапи светската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас.

Полека, но сигурно Скопје станува глобална фолк бавча. Затоа сега е вистинско време да почнеме да ги цениме домашните, квалитетни автори и изведувачи, кои преминуваат во редок вид.

Легендарниот бенд „The Rolling Stones“ сеопфатно ќе го претстават своето торештво на изложбата „Егзибиционизам“, која ќе биде отворена утре во престижната галерија „Сачи“, во Лондон.

Ријана објави црно-бело видео за новиот сингл „Kiss It Better“, кој е дел од нејзиниот осми студиски албум насловен „Anti“.

„Тик так“ е насловот на новата песна на Слаткаристика, за која соработува со популарниот артист и автор од Бугарија, Криско.

Даниел Кајмакоски ја промовираше својата нова песна и видеозапис за истата, насловена како „Само за љубав“. 

Пејачката Сиа го објави новото видео за песната „Cheap Thrills", за кое повторно соработува со инзвонредната танчарка, Меди Зиглер.

Пејачката Андријана Јаневска утрово го објави своето најново музичко остварување.

 

Save

Следете нè