Фановите на електронската музика, на 16 јуни на Скопско лизгалиште ги очекува единствениот целовечерен настан Soundbox кој ексклузивно и прв пат во Македонија претставува двајца великани од американската диџеј сцена.

Влатко Лозаноски - Лозано, го промовира својот видео запис за песната „Жена како ти“ која е веќе подолго време хит на радио станиците.

На доделувањето на Billboard Music Awards, во Лас Вегас, на сцената блеснаа познати музички ѕвезди како Ријана, Мадона, Пинк, Џејсон Деруло, Бритни Спирс и многу други.

Џастин Тимберлејк ги израдува своите обожаватели, со разигран видео запис за песната „Can’t Stop the Feeling“.

Пејачката која моментално е на својата распродадена турнеја низ Европа, на Twitter објави кратка најава за новиот видео, кој се очекува наскоро.

Нашата Калиопи одржа лекција по пеење со изведбата на „Дона“, но за жал не влезе во финале.

По долгогодишна пауза Пинк ја сними песната „Just Like Fire“ и видео запис за истата во кој се појавуваат нејзиниот сопруг и ќеркичката.

Под капата на продуцентската куќа Jacknife и во режија на Chris Hopewell, бендот Radiohead го објави новиот анимиран видео запис за песната „Burn The Witch“.

По синглот  „Formation", кој ги разбранува медиумските води, Бијонсе синоќа премиерно го претстави шестиот студиски албум „Lemonade".

Музичката икона и визионер, Принц го напушти овој свет и замина во легендите.

 

Save

Следете нè