Бијонсе и Адел се фаворити за MTV наградите годинава. Бијонсе со албумот „Lemonade“ доби 11 номинации, со што се наоѓа на врвот на листата. Потоа следува Адел со 8 номинации, од кои 7 се за песната „Hello“.

По подолга креативна пауза, Нокаут не израдува со нов видео запис, за песната „Трип“, која е вистинско летно освежување.

Музичарката M.I.A. го објави новиот видео запис за песната „Go Off" во која доминира деструкцијата како елемент.

По неполна година од смртта на својот сакан сопруг Рене, пејачката Селин Дион е подготвена за ново музичко патување во својата кариера.

По медиумската пауза и откако се повлече да му се посвети на мајчинството, Ферги одлучи да се врати на голема врата.

Горила Продукција на својот официјален YouTube канал го објави новиот видео запис, на пејачката Дани Димитровска, за песната „Суштина“.

На официјалниот канал на The Beatles на YouTube, беше објавен видео записот за баладатa „While My Guitar Gently Weeps“.

Убавицата од Барбадос, ја сними песната „Sledgehammer”, која ќе биде саундтрaк на филмот “Star Trek: Beyond”.

Бијонсе денеска го објави видео записот за песната „Sorry“, која е дел од неодамна објавениот албум „Lemonade“.

„Палимо“ е песната на која сигурно ќе се танцува ова лето, а е во изведба на Тајзи и Дарко Спејко, победникот на „Големиот брат“.

 

Save

Следете нè