Талентираната Мартија Станојковиќ ќе ја претставува нашата држава на детската Евровизија.

Новата песна „24k Magic“ и видео спот на Бруно Марс се вистинска музичка експлозија.

Пејачката Сиа го објави своето ново видео за песната „The Greatest“, во кое повторно се  појавува малата Меди Зиглер.

Откако ги собраа сите аплаузи со провокативниот настап на MTV VMA, Аријана Гранде и Ники  Минаж го објавија спотот за песната „Side By Side“.

Музичарот Сил, низ улиците на Бејрут пронајде талентирано момче со кое спонтано направија дует.

Музичката дива Бијонсе ја потврди својата доминација на музичката сцена и освои осум МТВ награди, вклучувајќи ја и наградата за видео на годината.

Во саботата, во Хамбург во „Баркликард арена“ се одржа доделувањето на музичките награди „Daf Bama“.

Една од најпопуларните хип-хоп групи на нашево поднебје „Токсиколози“ неодамна го издадоа нивниот прв албум, а Digital.Millennium.Artists која се грижи будно да ви ги сервира на тацна буквално сите ваши омилени песни, неодамна ја продлабочи соработката со нив.

Секогаш брутален и искрен, P.K.M овој пат изненади со песна посветена на неговата миленичка, прво па женско - ќеркичката Ива.

Бендот Бон Џови,  ги израдува своите фанови со ново носталгично видео за песната  „This House Is Not For Sale“.

 

Save

Следете нè