Омилениот Влатко Лозаноски ги израдува своите обожаватели со ново музичко парче.

 

Пејачот ја објави својата нова песна „Јако, јако“ и видео запис за истата, кој е снимен во  Кушадаси, Турција.

Музиката и аранжманот се дело на Лазар Цветкоски, а за текстот на единствената Магдалена Цветкоска – Ена.

Уживајте!

 

 


 

 

 
 
 

 

 

Save

Следете нè