Латино дивата Џенифер Лопез го објави видеото за својата прва песна, „Ni Tú Ni Yo“ од новиот албум на шпански јазик.

 

47-годишната музичка ѕвезда одлично се забавува видеото, во кое се појавува и нејзиниот поранешен сопруг Марк Антони.

Нумерата која има претензии да стане голем летен хит, ја сними во соработка со групата Gente de Zona.

Џеј Ло изгледа подобро од било кога во видеото, каде во својот препознатлив стил заводливо танцува во различни атрактивни стајлинзи.

 

Save

Следете нè