Латино ѕвездата Енрике Иглесијас во соработка со Дисемер Буено и Ел Мича објавија ново музичко парче.

Младата музичка надеж, со косовско потекло, Дуа Липа, гостува во новиот сингл на еден од најуспешните музички продуценти на денешницата, Келвин Харис.

Како што веќе знаете, ALAN WALKER е ултимативниот хедлајнер во првиот викенд на фестивалот Скопје колинг, на 2 јуни 2018. Авалон продукција сепак се погрижи забавата да продолжи и во недела, на 3 јуни, за што успеавме да го потврдиме и шоуто FAITHLESS DJ SET со SISTER BLISS, велат од Авалон.

Пионерите на рок-ен-ролот, „Ролинг Стоунс“ ги објавија датумите на мини-турнејата што ја планираат за годинава низ Европа, односно главно во Велика Британија.

Каролина Гочева во соработка со Авалон продукција, го промовираше својот долгоочекуван албум насловен “Извор”.

Латино дивата Џенифер Лопез го објави видеото за својата прва песна, „Ni Tú Ni Yo“ од новиот албум на шпански јазик.

Музичката формација „Флека“ на својот официјален YouTube канал, го објавија новиот сингл наречен „Метафори“.

Нашата претставничка на Евросонг 2017 Јана Бурческа, со одличен настап ја претстави Македонија и на големо изненадување на сите објави дека е бремена.

Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората полуфинална вечер што ќе се одржи во Киев, Украина.

Македонскиот пијанист Симон Трпчески најавува светска премиера на неговиот најнов проект со музика од Македонија, насловен „Македонисимо“, која ќе се случи на 18 мај на Фестивалот во Лудвигсбург, Германија.

 

Save

Следете нè