Новата песна на Тоше Проески на англиски јазик ќе допре до вашите најдлабоки емоции.

Музичката ѕвезда Лејди Гага го објави видеозаписот за песната „Look What I Found“ која е носечка за филмот „A Star Is Born“.

Сара Мејс го претстави најновото видео од минатогодишниот проект „Floating Through Space With Sarah Mace“.

Омилениот Влатко Лозаноски ги израдува своите обожаватели со ново музичко парче.

Латино ѕвездата Енрике Иглесијас во соработка со Дисемер Буено и Ел Мича објавија ново музичко парче.

Младата музичка надеж, со косовско потекло, Дуа Липа, гостува во новиот сингл на еден од најуспешните музички продуценти на денешницата, Келвин Харис.

Како што веќе знаете, ALAN WALKER е ултимативниот хедлајнер во првиот викенд на фестивалот Скопје колинг, на 2 јуни 2018. Авалон продукција сепак се погрижи забавата да продолжи и во недела, на 3 јуни, за што успеавме да го потврдиме и шоуто FAITHLESS DJ SET со SISTER BLISS, велат од Авалон.

Пионерите на рок-ен-ролот, „Ролинг Стоунс“ ги објавија датумите на мини-турнејата што ја планираат за годинава низ Европа, односно главно во Велика Британија.

Каролина Гочева во соработка со Авалон продукција, го промовираше својот долгоочекуван албум насловен “Извор”.

Латино дивата Џенифер Лопез го објави видеото за својата прва песна, „Ni Tú Ni Yo“ од новиот албум на шпански јазик.

 

Save

Следете нè