Со гордост ви најавуваме дека една од најактуелните светски ѕвезди, јамајканскиот суперстар Шон Пол (SEAN PAUL) на 23 август ќе гостува во Скопје!

Омилениот Влатко Лозаноски ги израдува своите обожаватели со ново музичко парче.

Потполно уживање за душа од „Моцарт“ до „Simply the best“ со прекрасната Магдалена Алексовска и многу музички имиња во Домот на културата „Ѓорче Петров“ во општина Ѓорче Петров на 03 мај со почеток од 20 часот.

Латино ѕвездата Енрике Иглесијас во соработка со Дисемер Буено и Ел Мича објавија ново музичко парче.

Младата музичка надеж, со косовско потекло, Дуа Липа, гостува во новиот сингл на еден од најуспешните музички продуценти на денешницата, Келвин Харис.

Како што веќе знаете, ALAN WALKER е ултимативниот хедлајнер во првиот викенд на фестивалот Скопје колинг, на 2 јуни 2018. Авалон продукција сепак се погрижи забавата да продолжи и во недела, на 3 јуни, за што успеавме да го потврдиме и шоуто FAITHLESS DJ SET со SISTER BLISS, велат од Авалон.

На 22 март со почеток во 20 часот во кино Милениум ќе биде премиерата на „Бикини Мун“, најновиот американски филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски.

Саемот на книга годинава ќе се одржи во салата на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бидејќи Скопскиот саем веќе не работи, информира денеска Министерството за култура, како покровител на манифестацијата.

Пионерите на рок-ен-ролот, „Ролинг Стоунс“ ги објавија датумите на мини-турнејата што ја планираат за годинава низ Европа, односно главно во Велика Британија.

 

Save

Следете нè