Научниците предупредуваат дека шеќерот кој е составен дел на газираните пијалоци, кечапот, стапчињата од житарки и бисквитите поттикнуваат појава на рак на дојка кај жените.

Експертите советуваат, пред воопшто да се предадеме на празничната софра богата со разни вкусни и примамливи кулинарски специјалитети, да се потсетиме на диеталните фактори и измачувањето што ќе следи потоа.  

Органска храна е онаа храна која е одгледана или произведена по природен пат.

Ако во текот на денот испиете дополнителна шолја кафе, ќе ја подобрите способноста за размислување и за паметење.

На големо задоволство на љубителите на пивото во Македонија лансиран е  уште еден оригинален пивски вкус од сезонски карактер благодарение на Пивара Скопје.

Денешниот брз начин на живот, кој подлежи на константни  промени и модернизацијата носи различни видови на сервирање на храната низ светот.

 

Save

Следете нè