Доколку сакате да ги бојадисате јајцата како што тоа го правеле домаќинките порано, кога не постоеле боите во кесичка, доволно е да ги одберете правилните продукти кои се дар од природата.

Применете неколку трикови од искусните домакинки, кои своите совети по повод празникот Велигден ги споделија со нас.

Додека повеќето нутриционисти не советуваат рано наутро да каснеме житарки, омлет или овошје, a познатата Лиз Москоу вели да го почнеме денот со – торта.

Розовата боја не е само заштитен знак на популарниоt женски бренд  „Викторија Сикрет“, туку таа влијае и на намалување на апетитот.

Според најновите истражувања, научниците велат дека доколку имате проблеми со спиењето, две чаши сок од вишна на ден може да ви помогнат да спиете подолго и поубаво.

Освен совршената линија која со леснотија ќе ја одржувате ако редовно консумирате риба, таа и многу ќе придонесе за вашата убавина и здравје.

Утринските подготовки се посебно динамични за родителите што кои ги подготвуваат своите деца за градинка или училиште.

Познато ни е дека 20% од енергијата што ја внесуваме преку храната се искористува за одржување на мозочните функции.

Кикириките често се избегнуваат кога се препорачуваат мешункастите растенија во здравата исхрана.  

Дефинитивно, режимот на исхрана игра основна улога кога станува збор за добриот изглед на нашата кожа. 

 

Save

Следете нè