Појадокот е најважниот оброк во денот, па затоа потрудете се тој да биде здрав и да ве снабди со енергија за целиот ден.

Подгответе си домашен бургер со пилешко, кој има одлична структура и богат и сочен вкус кој ќе ве освои после првиот залак.

Посен и едноставен рецепт, кој брзо се подготвува. Одличен оброк и за оние кои се на диета или некаков посебен начин на исхрана.

Подгответе вкусно смути со здрави намирници кои се достапни насекаде во текот на зимскиот период.

Есента неможе да помине без да вкусиме од костените. Покрај тоа што се вкусни, без разлика дали печени или варени, костените се и многу корисни за нашето здравје.

Слатко-киселкастиот вкус на есенското смути, ќе ви даде многу енергија за одличен почеток на денот.

Темниот пијалок, кој популарно е наречен  „црна лимонада“, е новиот хит, што со голема брзина се шири на социјалните мрежи.

Заменете го утринското кафе со вкусно смути од банани и кафе, кое ќе стане вашиот омилен утрински ритуал.

Популарниот јафа колач, кој има единствен вкус е вистински избор за денешното мени.

Сочнa и кремаста текстура, која нема да го остави рамнодушно вашето непце. Летната лосос паштета е токму нашата денешна препорака за вас.

 

Save

Следете нè