Orange Kids Club & Caffè ги исполнува сите ваши желби.

Oмилениот „Starbucks“ ги израдува своите обожаватели ширум светот со нова колекција на чаши по повод денот на вљубените.

La Strega е еспресо бар кој е признат од страна на SCAE (Speciality Coffee Association of Europe), лоциран во Аеродром и го послужува луксузниот и ексклузивен бленд на Bristot, Tiziano 1919 Riserva Domenico Bristot. 

Интересен знак поставен пред кафе барот CUPS Coffee & Tea во Вирџинија, ги инспирира гостите на добри манири.

Сплит стана побогат, за уште едно прекрасно место на кое домашните и странските туристи ќе можат да се опуштат во жешките летни денови и ноќи.

Највисокиот бар во Њујорк се наоѓа на 54-от кат на хотелот  „Hyatt“ на Тајмс Сквер, со поглед на секогаш возбудливиот Менхетен.

Откако на почетокот на минатата година британската дизајнерка  Вивиен Вествуд го освој Шангај, сега на ред дојде Хонгконг.

„Bubó“  е најпознатиот бар за десерти во Барселона, кој задолжително треба да го посетите доколку сте таму.

 

Save

Следете нè