Доколку сакате да ги бојадисате јајцата како што тоа го правеле домаќинките порано, кога не постоеле боите во кесичка, доволно е да ги одберете правилните продукти кои се дар од природата.

Применете неколку трикови од искусните домакинки, кои своите совети по повод празникот Велигден ги споделија со нас.

Брендот Стоби Флипс оваа година слави 40 години постоење. По повод одбележувањето на нивниот јубилеј, компанијата „Витаминка“ креираше видео со кое е прикажано лансирање на македонскиот бренд во вселената.

Чоколадните производи никогаш не би требало да се чуваат во фрижидер – смета кулинарскиот критичар и експерт за чоколадо, Лук Овен.

Orange Kids Club & Caffè ги исполнува сите ваши желби.

Појадокот е најважниот оброк во денот, па затоа потрудете се тој да биде здрав и да ве снабди со енергија за целиот ден.

Подгответе си домашен бургер со пилешко, кој има одлична структура и богат и сочен вкус кој ќе ве освои после првиот залак.

Кој вели дека мора денес да ви е роденден за да јадете торта?!

Општина Гази Баба денеска ќе ја организира 11-тата тортијада „Слатка мистерија 2017″ на која ќе учествуваат слаткарници и ресторани кои професионално изработуваат торти, но и заинтересирани граѓани во категоријата аматери.

Додека повеќето нутриционисти не советуваат рано наутро да каснеме житарки, омлет или овошје, a познатата Лиз Москоу вели да го почнеме денот со – торта.

 

Save

Следете нè