Неговото име и најдобро го опишува - The Pink Zebra, а во прашање е еден необичен ресторан во Индија чие уредување е инспирирано од Wes Anderson.

Одличен начин за привлекување на љубовта во животот е да се направи промена во просторот што секојдневно нè опкружува.

За сите оние кои уживаат во одличните идеи за декорирање на домот, одбравме дизајнерски ѕидни ламби, кои ќе дадат посебен печат.

Овие софистицирани парчиња мебел се совршен дизајнерски додаток, за ентериерите во кои доминира индустрискиот стил на уредување.

Заборавете на се што сте мислеле дека знаете за IKEA. Упорно фокусирани на минимализам и пристапност, овој шведски бренд за мебел, претстави неочекувана колекција.

Сонот на сите мали принцези е да имаат свое розово царство каде ќе може да уживаат во своите детски денови.

Сигурно мислите дека актерката Џесика Алба поседува огромен плакар, како и повеќето од познатите личности.

Модната куќа „Dior“ отвори свој pop-up  бутик во Лондон на Mount Street. Ентериерот е уреден од креативната палка на познатиот илустратор Матс Густавсон, кој ве води во модерна Диор приказна.

Практично дизајнираните кујни се почесто се потреба отколку луксуз. Добрата организација и уредноста во кујната се важни за брза подготовка на вашите омилени  кулинарски специјалитети.

 

Save

Следете нè