Среќна среда за гигантот „Apple", кој  денес го претставува новиот телефон „iPhone 7."

Специјална промотивна понуда која комбинира стилски иновации и активниот начин на живот.

Во чекор со Снапчет, популарниот Инстаграм наскоро ќе ја развие опцијата на прикажување „stories", објави и видеа на луѓето кои не ги следиме.

Мартин Саздов  од Свети Николе, кој еден од најдобрите играчи на  „Dota 2“ во светот, синоќа го освои второто место на Интернационалниот турнир „Dota 2, кој се одржуваше во Сиетл, САД.

Vibe C со својот иновативен стилски дизајн, достапен во црна и бела боја може лесно да се вклопи во вашата рака или во вашиот џеб.

Претставувањето на Huawei P9 Lite со нетрпение го очекуваа сопствениците на неговиот претходник - Huawei P8 Lite, како и оние корисници кои планираат да купат добар смартфон од средната класа.

Грамофоните се вратија на голема врата и тоа веќе одамна го знаеме. Со цел да бидат во чекор со најмодерната технологија, сега производителите си поиграа и ги надоградија.

Компанијата „Гугл“ дизајнираше велосипед што засега ќе биде претставен и тестиран само на улиците во Амстердам, градот кој е познат како светска престолнина на ова возило.

Висок квалитет на репродукција на звукот, вградени во одличен дизајн кој првично не ја открива својата примарна цел.

По неодамнешните промени во редоследот на прикажување на профили на други луѓе во сферата на интерес на корисниците, претставниците на Инстаграм објавија уште една иновација.

 

Save

Следете нè