Thorne Wallet е производ на тим млади македонски експерти од технологијата, дизајнери и аналитичари на податоци, кој ќе го смени начинот на кој гледате и ги користите паричниците.

Предводникот на Huawei за 2017 година може да биде најден во продавниците на мобилните оператори, како и во големите трговски синџири за техника.

Instagram објави дека ја додава опцијата работење офлајн за својата Android апликација.

Една од најпопуларните социјални мрежи „Фејсбук“ најави нова алатка за превенција на самоубиства.

Помалку скриено во верзијата 10.7.0 која пристигнува за Android корисниците, Instagram тестира можност за објавување на повеќе фотографии во еден албум.

Во соработка со брендот Thomson, француските дизајнери Филипе Старк и Џером Оливет претставија радикално различен концепт за смартфон.

Уште еден револуционерен новитет од гигантот „Apple“.

iStyle кој е единствен официјален дилер и сервисер за производите на Apple има чест да ве покани на официјалното полноќно лансирање на iPhone 7.

WhatsApp, Viber или Messenger отсега ќе може да ги користите и ако не сте поврзани на интернет.

Компанијата Apple вчера вечерта во Сан Франциско го претстави долгоочекуваниот нов водоотпорен телефон iPhone 7.

 

Save

Следете нè