Луксузниот имот на Карибите, на неодамна починатиот музичар Принц, е ставен на продажба, а фотографии од истиот и се достапни на јавноста.

Ова прибежиште во рајот, содржи пространа вила со десет спални соби, десет бањи, две плажи, низа погодности и може да биде ваш за неверојатни 12 милиони долари.

Имотот се наоѓа на полуостровот на островот Провиденсиалес, познат по своите тиркизниот води, затскриени заливи и маѓични зајдисонца.

Принц го купи овој имот во 2010-тата година и комплетно го преуреди по своја желба, па дури имаше и патека во неговата препознатлива виолетова боја.

Тој во една прилика имаше изјавено дека, тое е најубавиот остров на светот, на кој заштитен знак му се кристално чистите води, белите песочни плажи и ексклузивните имоти.

Погледнете ја галеријата од ова магично место и уживајте.

 • vi10
 • vi11
 • vi12
 • vi14
 • vi15
 • vi4
 • vi5
 • vi6
 • vi7
 • vi8
 • vi9

 

Save

Следете нè