Роби Вилијамс купи екстравагантна вила  во Беверли Хилс со 22 бањи, вредна  32 милиони долари.

Комплексот има 10 спални соби, 22 импресивни бањи, тениски терен, теретана и базен. Вилијамс во куќата ќе се всели и ќе ужива со сопругата актерката Ајда Филд  и децата: Теодора Роуз и Чарлтон Валентино. Со преселбата на поголем имот, Роби најавува и проширување на семејството.

Првичната цена по која се се нудела вилата на пазарот била 38 милиони долари.

 

Save

Следете нè