Саемот за мебел ќе се одржи од 9 до 14 октомври во комплексот ВИП Арена Борис Трајковски.

Роби Вилијамс ја започна Новата година со плус 9.9 милиони долари на својата сметка. 

Во новата епизона од онлајн серијалот „73 Questions", магазинот „Vogue“  беше на гости кај актерката Ема Стоун.

Волшебниот и раскошен дом на Ријана, во Лос Анџелес, моментално е на продажба, по намалена цена од 14,5 милиони долари.

Латино дивата Џенифер Лопез се поднови со луксузен имот во вредност од над 28 милиони долари, во населбата Бел Ер во Лос Анџелес. 

Луксузниот имот на Карибите, на неодамна починатиот музичар Принц, е ставен на продажба, а фотографии од истиот и се достапни на јавноста.

Во куќата на  Крис Џенер долги години се снимаше популарното ријалити шоу  „Keeping Up With the Kardashians“.

Ако мислите дека грешно сте прочитале, верувајте дека не. Украинското „Ki Design Studio“ ги оствари детските соништа на сопственикот и во  ентериерот смести огромен тобоган  кој ја поврзува галеријата  со остатокот од просторот.

Роби Вилијамс купи екстравагантна вила  во Беверли Хилс со 22 бањи, вредна  32 милиони долари.

 

Save

Следете нè