Утре е Бадник, големиот празник пред Божиќ, вечер која секој треба да ја помине со најблиските и семејството.

Доколку сте љубители на едноставни и брзи трикови за декорација, ова е вистинското видео за вас.

Со нетрпение ги очекуваме празниците и ја обожуваме идејата за декорирање, оставајки го нашиот стилски потпис во домот.

Ако сакате вашиот дом да го украсите со необични детали, размислете за украсните чинии што на секој простор ќе му дадат ретро-изглед, но истовремено ќе го направат и модерен.

Ова е период од годината кога луѓето сакаат да споделуваат убави моменти со блиските.

За многумина ова е најубавиот период од годината кога започнува празничната магија и кога ги украсуваме домовите и елките.

Стоковните куќи отсекогаш се натпреваруват со раскошните инсталации на божиќните излози кои за време на  празниците се претвараат во вистински уметнички дела.

Подготвувајќи се за зимските празници и чекајќи ги со нетрпение деновите за одмор, кои настојуваме да ги поминеме што поудобно  и без стрес, Икеа  оваа година ни ги презентира своите нови декорации уште сега во октомври.

 

Save

Следете нè