Сезоната на годишни одмори веќе започна, а и примамливите туристички аранжмани за овој период од годината си го направија своето.

Овој пат Ви испраќаме топол поздрав од соседна Грција, поточно од „Elephant Beach Bar“ кој е одлично место за релаксација со поглед на морската шир и опуштено уживање во вашите омилени коктели.

Овој мал дел од рајот во етно и инди стил се наоѓа во Пефкохори, на внатрешната страна на полуостровот Касандра, со прекрасен поглед на заливот Торонеос, а оддалечено е од Солун 107 км.

 

Save

Следете нè