На само неколку минути подалеку од бурниот коќен живот на Ибица, се наоѓа хотелот „Hacienda Na Xamena“.

Магијата, задоволството и спојот на природата со луксузот ќе создадат сосема нова димензија на вашето уживање.

Хотелот е удобно сместен на крајбрежјето, на 180 метри надморска височина, во срцето на заштитениот природен парк, со поглед на цела Ибица.

Ресортот на располоагање ви нуди седумдесет и пет луксузно опремени апартмани, со уникатен поглед кон морето и убавата природа. Совршен избор за оние кои сакаат да уживаат во романтични вечери и прекрасни зајдисонца, додека се опуштаат во некои од базените на комплексот.

Импресивниот спа центар со мини водопади и термални води кој одлично се вклопен во целиот стилски приказ на хотелот, со право ја ужива секоја од петте ѕвезди кои ги носи.

За пребирливите гурмани, на располагање им се четирите ресторани, кои имаат богата понуда на вкусни специјалитети, сите сервирани на тераса со поглед кој го одзема здивот.

Погледнете ја импресивната галерија од овој луксузен ресорт, каде цената за едно ноќевање започнува од 400 евра.

 • ibi000
 • ibi0000
 • ibi00000
 • ibi000000
 • ibi0000000
 • ibi1
 • ibi10
 • ibi11
 • ibi12
 • ibi14
 • ibi15
 • ibi16
 • ibi17
 • ibi18
 • ibi19
 • ibi20
 • ibi21
 • ibi22
 • ibi3
 • ibi4
 • ibi5
 • ibi6
 • ibi7
 • ibi8
 • ibi9

 

Save

Следете нè