Според познатиот водич Trip Advisor, ова е листата на 10 дестинации, што треба да се посетат во 2016 година.

На оваа листа се наоѓаат локации што се препорачуваат од туристите кои патуваат низ целиот свет.

 1. Мачу Пикчу во Перу

2. Големата џамија Шеик Зајед во Абу Даби во Обединети Арапски Емирати

3. Ангкор Ват во Камбоџа

4. Базиликата Свети Петар во Ватикан

5. Таџ Махал во Агра во Индија

6. Џамијата во Кордоба во Шпанија

7. Црквата Вознесение Христово во Санкт Петербург во Русија

8. Алхамбра во Гранада во Шпанија

9. Меморијалниот Центар Линколн во Вашинготн

10. Катедралата во Милано во Италија 

 

Save

Следете нè