Малта, Рим и Ваксјо, Швајцарија се трите нови дестинации кон кои ќе се воспостави директна авионска линија од скопскиот аеродром.

ТАВ Македонија најави дека германската нискобуџетна авиокомпанија Еуровингс (Eurowings) која е дел од групацијата Луфтханза, ќе почне да лета на релација Скопје - Минхен од 31 октомври 2017, поврзувајќи ги патниците од аеродромот „Александар Велики’’ во Скопје до аеродромот „Франц Јозеф Штраус“ во Минхен – главниот аеродром во овој германски град.

 

Едно прекрасно патување, резултираше со одлично видео, кое силно ќе ја заскокотка вашата желба да размислите да ја посетите инспиративната Норвешка.

За сите љубители на адреналинот, градот Амстердам во Холандија е новата омилена дестинација.

Сакате да заминете на романтично патување со вашиот сакан?! Ние имаме за предлог 3 волшебни дестинации за вас.

Според познатиот водич Trip Advisor, ова е листата на 10 дестинации, што треба да се посетат во 2016 година.

Велигденскиот Остров е најизолираниот населен остров на светот, а неговите шармантни жители го именувале како Те пито о те хенуа (папокот на светот).

Нискобуџетната авиокомпанија „Wizz Air“ од март годинава воведува летови кон Берлин, Братислава и Копенхаген, двапати неделно.  

Егзотична дестинација која е сон и предизвик за посета на сите со авантуристички дух. 

Убава вест за сите оние со авантуристички дух. Компанијата WizzAir, од март ќе го поврзе Скопје со директни авионски линии, со одлични дестинации како  Берлин, Братислава и Копенхаген.

 

Save

Следете нè