Малта, Рим и Ваксјо, Швајцарија се трите нови дестинации кон кои ќе се воспостави директна авионска линија од скопскиот аеродром.

ТАВ Македонија најави дека германската нискобуџетна авиокомпанија Еуровингс (Eurowings) која е дел од групацијата Луфтханза, ќе почне да лета на релација Скопје - Минхен од 31 октомври 2017, поврзувајќи ги патниците од аеродромот „Александар Велики’’ во Скопје до аеродромот „Франц Јозеф Штраус“ во Минхен – главниот аеродром во овој германски град.

Замислите да спиете на височина од околу 10 метри, во крошните на дрвјата, а притоа да имате можност да погледнете како изгледа поларната светлина.

Можноста да го искористите вашиот зимски одмор за да заминете на скијање е омилена одлука на голем број од вас, а престојот во луксузно сместување ви носи целосно ново искуство во друга димензија.

На високите и опасни карпи на Перу, се наоѓаат стаклени капсули на височина од 122 метри.

Kakslauttanen Arctic Resort е единственото место во Финска кое ви нуди сместување во стаклени игла или колиби со поглед на магичната поларна светлина.

 

Едно прекрасно патување, резултираше со одлично видео, кое силно ќе ја заскокотка вашата желба да размислите да ја посетите инспиративната Норвешка.

За сите оние кои сакаат да одмораат на сосема поинаков начин од вообичаениот, а времето и финасиите тоа им го дозволуваат, постои хотел на Антартикот кој им овозможува незаборавно искуство.

Искусните креативци од 2S Studio, во своето богато портфолио додадоа уште една магична видео приказна од Охридското крајбрежје.

Прекрасниот Охрид кој плени со својата безвременска убавина, е вечна инспирација и предизвик за непоправливите креативци.

 

Save

Следете нè