Ова слатко бебе глувче ќе ве освои од прва. Погледнете го видеото како ужива додека јаде шпагети.

Првата пекарница за кучиња „Vaf“, e отворена во центарот на градот Нови Сад.

На вториот по ред „Dog Fest“ во Белград, кој се одржа овој викенд, е склучен првиот брак меѓу две кучиња.

Денеска, 4-ти октомври, се одбележува Светскиот ден на животните за подигање на статусот на животните и со цел да се подобрат нивните стандарди  и  благосостојбата  во целиот свет.

Во пресрет на светскиот ден на животните, хуманитарното здружение Есма и Стево Теодосиевски организираат базар "Се за нашите миленици" на 03 и 04 октомври 2015 во Хотел Континентал.

 

По повод светскиот ден на животните, Ramstore Mall ве повикува на уште едно интересно дружење. На 4ти Октомври (недела) со почеток во 11 часот ќе се одржи дефиле на миленици.

Гус и Рози се преслатки брат и сестра од расата јоркширски териер. Тие се мегапопуларни на социјалните мрежи и имаат многубројни следбеници и фанови.

Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ го отвори првиот Центар за хуманост и борба против насилството врз животните во Република Македонија.

 

Научниците секојдневно се обидуваат да соберат што повеќе факти што би ги препишале на теоријата за односот помеѓу човекот и кучето, односно дека кучињата се навистина најдобриот пријател на човекот.

 

Save

Следете нè