Рускиот претседател Путин е познат како голем љубител на животните, а неговите миленици секогаш се на прво место.

 

Без разлика на неговата функција и моќ, тој секогаш знае да се пошегува со своите соработници, но овој пат доживеа непријатна ситуација, кога неговото куче едвај го смири, при неговата средба со претставници од Јапонија.

Имено Јапонската Влада знак на благодарност, му подарила куче на Путин, старо само три месеци. Претставници на медиумите од Јапонија кои дошле да видат како живее Путин со неговиот нов пријател, за малку ќе биле нападнати од него.

Кучето се однесувало максимално заштитнички кон претседателот и непрекинато лаело предупредувачки. Сепак Путин ја имал ситуацијата под контрола и тактички и давал храна на својата миленичка за да ја смири.

Погледнете го видеото каде кучето од расата акита ину го штити претседателот:

 

Save

Следете нè