По повод 50 години од постоењето на кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје, Family Aerodrom објавија нова песна „Години со тебе заедно“ и видео за истата.

Модниот гигант „Chanel“ на суптилен начин му се додворува на светот на спортот со дизајнирањето на лимитираната колекција рагби топки.

Tрадиционално, ракометарите од репрезентација на Македонија се најактивни во првите денови од новата година. 

Темата на годинашниот календар ги спојува водата, спортот и модата, а ракометарките на „Вардар“ извонредно ја претставуваат таа заедничка совршена форма.

Крајот на годината е секогаш резервиран за Дедо Мраз, но и за да направиме по некое добро дело.

Многубројни натпреварувачи со воздушни балони и падобрани, моментално  престојуваат во Дубаи, по повод Светските воздушни игри, каде што ќе ги бранат боите на своето знаме.

Традиционално, како и секоја година, девојките од одбојкарскиот клуб „RC Cannes",  се сликаат за провокативен календар за следната година.

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси ќе настапи на претстојното големо дерби против Реал Мадрид.

На терените на Гази Баба - Скопје, оваа година за прв пат ќе се оддржи полумаратон во чест на Денот на Македонската револуционерна борба 23 октомври кој ќе се состои од трка од 21.1км, 5км, 2км и 1км.

Во саботата, 19 септември, се одржа Државното кик бокс првенство за сениори во Скопје кое му беше посветено на легендата на македонското карате, кик бокс тренер и селектор, неодамна починатиот Димче Кичевски.

 

Save

Следете нè