Секоја чест за дизајнерите на Nike кои секоја нова сезона се трудат да ни претстават нова иновација во поглед на технологиите користени во изработката на патики за трчање.

Скејт парк, Водно, Скопско Кале и Железничката станица, се дел од локациите кои му даваат посебен уметнички печат, на новото најавно видео на серијалот „Доупнесс“.

Од денеска па до 25ти Септември во Хотел Александар Палас ќе се одржи најголемиот до сега интерактивен настан за здрав животен стил – Health, Fitness & Wellness Expo!

Од  23ти до 25ти Септември во Хотел Александар Палас ќе се одржи најголемиот до сега интерактивен настан за здрав животен стил – Health, Fitness & Wellness Expo!

Во недела во 18:30 часот (28.08.2016), ќе се одржи "Ноќно искачување до Милениумскиот крст на Водно". #vodnonight

„Го сакам моето тело и тоа нема да се промени“ - изјави тенисерката Серена Вилијамс, откако гордо го покажа своето атлетско тело, во фотосесија за насловната на магазинот „Self“.

Во среда во 20:00 часот (20.07.2016) ќе се одржи „Ноќно искачување до Милениумскиот крст на Водно“.

Дали некогаш сте помислиле дека сте премногу стари за да направите нешто? Ако одговорот е да, тогаш Ернестин Шепард ќе ве разубеди дека не сте.

Магазинот „Форбс“ објави дека Серена Вилијамс ја помина Марија Шарапова како спортистка што најмногу заработува, добивајќи 28.9 милиони $ во награди и рекламни договори во 2015.

Македонскиот кошаркарски талент, Данчо Киров викендов заминува во Франција, каде ќе игра во градот Рен, на покана на тренерот Baki Sarica од Турција.

 

Save

Следете нè