Кристијано Роналдо e избран за најдобар фудбалер за 2016 година според ФИФА.

 

Тој ги победи колегите Лионел Меси и Антоан Гризман, а на свеченото доделување во Цирих тој се појави со новата девојка, атрактивната Џорџина Родригез и малото синче. 

Португалецот одржа краток говор кога ја примаше статуетката, со кој се заблагодари на блиските и семејството.

 

Save

Следете нè