Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес во 17 часот од „Лужинки“ во Москва ќе стартува 21. Светско фудбалско првенство.

Да, да вистински цареви! Велат дека со душа го чекале снегот во Скопје, за да се впуштат во авантура.

Вљубеничка во вежбањето, сертифициран фитнес тренер и иден учесник на Купот на Македонија организиран од ББФФМ.

Американката Грета Понтарели сакајќи да смени нешто во животот во својата 59-та година, почнала да се занимава со танц на шипка.

За спортистите нема зима, а особено за четворицата колеги кои се професионални пливачи.

Кристијано Роналдо e избран за најдобар фудбалер за 2016 година според ФИФА.

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров на Светското првенство во Франција, ќе настапи во специјални патики, изработени од неговиот спонзор „Hummel”.

Tенисерката Лина Ѓорческа и ракометарот Кирил Лазаров се прогласени за најдобри спортисти на Македонија во 2016 година.

Секоја чест за дизајнерите на Nike кои секоја нова сезона се трудат да ни претстават нова иновација во поглед на технологиите користени во изработката на патики за трчање.

Скејт парк, Водно, Скопско Кале и Железничката станица, се дел од локациите кои му даваат посебен уметнички печат, на новото најавно видео на серијалот „Доупнесс“.

 

Save

Следете нè