Компанијата Mercedes-Benz следната година на пазарот ќе го пласира моделот  Mercedes GLC Coupe, кој важи за ривал на BMW X4.

М КАР создава приказни кои се паметат и раскажуваат со страст и задоволство.

Дебитирајќи на Франкфуртскиот автомобилски саем, возбудата се пресели во Скопје, салонот на Мак Аутостар, каде премиерно се претставени новите теренци на Mercedes-Benz, GLC, GLE и GLE Coupe.

Италијанскиот возач Валентино Роси забележа нова победа во овогодинешната сезона на МотоГП шампионатот

Игор Стефановски - Иџе втора сезона по ред стана Европски шампион на ридски патеки

 

Save

Следете нè