На автомобилскиот саем во Женева, Wolfgang Durheimer претседателот на „Bugatti“ го претстави новиот Chiron, вистинска ѕвезда, кој ќе ја има задачата да ја задржи титулата за најбрз сериски автомобил, како и онаа за најраскошен суперспортски модел. 

Најмаладата членка на кланот Кардашиан-Џенер, 18-годишната Кајли Џенер заработува одлично, но и сака да троши на луксузни автомобили.

BMW за Северна Америка го најави најновиот 2017 BMW ALPINA B7 xDrive, третата генерација на ALPINA автомобили понудени во САД.

Во денешно време секоја нова минута носи нов технолошки изум, па затоа добро е да се потсетиме на еволуцијата на автомобилите во изминатите 100 години. 

Гумите се задолжителен дел од опремата на автомобилот, но не се единствена неопходна работа ако тргнете на пат по снег.

Славниот кабриолет од марката  „Porsche“ на легендарната пејачка Џенис Џоплин е продаден во Њујорк за цена од 1,8 милиони долари.

Компанијата „Volvo“ за својата најнова реклама, за издржливоста на нивните камиони одлучи да ангажира 4-годишно девојче.

Kомпанијата „Мак Ауто Стар“ денес го промовираше новиот атрактивен модел на  Mercedes C-Class Coupe.

Тргнете  на патување со новиот BMW Серија 2 Active Tourer.

Како изгледа спојот на британскиот и кинескиот дизајн? Ви го претставуваме  новото лондонско такси  со впечатлив дизајн и црна боја, опремено со современа дигитална опрема.

 

Save

Следете нè