Mercedes-Benz го претстави својот прв спортски автомобил Mercedes-Benz Style Edition Garia Golf Car.

Фабриката на Mercedes-Benz во Бремен, Германија, започна со производство на малиот GLC Coupe.  

По повод прославата на 100-от роденден, компанијата BMW подготви уште една специјална верзија која е наменета за јапонскиот пазар.

Во чест на 70 годишнината од постоењето на култната Веспа, која е симбил на Италија, најпознатата париска концепт продавница Colette, одлучи тоа да го одбележи на свој начин.

Супермоделот и актуелен ангел, Џиџи Хадид, е хероината од видео играта со виртуелното BMW M2 coupe.

Третата генерација на BMW X5 успешно владее на пазарот веќе три години, а баварската компанија веќе го подготвува наследникот и тоа за 2018 година.

Чудото од автомобил кој нуди делумно автономно возење – новата E-Class на Mercedes-Benz – по светската премиера во Детроит и европската во Женева, пристигна во Македонија.

Рекордерот во економичност новиот Mitsubishi Space Star од денеска достапен во Македонија – поголем и технички понапреден. Германците со најголема доверба при купување на јапонскиот Mitsubishi Space Star.

Не моравме да чекаме долго за Mercedes да ги покаже сите потенцијали на новата Е класа низ AMG пакетот - E43 4Matic кој има преку 400 коњски сили е само почеток.

Гигантот Mercedes-Benz им ја честита 100-годишнината на BMW, заблагодарувајќи им се на „100-те години натпреварување“.

 

Save

Следете нè