Кристијано Роналдо, ја прослави титулата на европски првак со купување на нов Bugatti Veyron во црна боја, кој чини 1.7 милион евра.

Тој на Instagram објави фотографии на тукушто пристигнатиот нов Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport, откако уживаше на заслужениот одмор во Ибица.

Максималната брзина на ова моќно возило е 410 километри на час, а во светот се произведени само 450 модели.

 

 

Save

Следете нè