Во овогодинешната серија трки на Европскиот TCR шампионат, помеѓу бројните професионални европски тимови, ќе се вброи и првиот македонски тим – PSS Racing Team-от на Power Sport System - првата приватна станица за технички преглед и регистрација на моторни возила во Република Македонија.

Гигантот „Порше“ изненади со нов поп-ап салон на врвот на снежните Алпи.

Future Bus се заснова на актуелниот 12-метарски модел Citaro што се движи на мотор со шест цилиндри од 229 коњски сили, и тоа е единственото конвенционално нешто што е задржано во него.

Mitsubishi Motors се наоѓа на врвот на листата на најдоверлив автомобилски бренд во Германија, според истражувањето направено од страна на светски реномираната институција за истражување на пазарот, J.D.Power, со седиште во Америка.

Секогаш во центарот на вниманието, во салонот МакАутоСтар достапен е новиот урбан бунтовник - Mercedes-Benz CLA Coupé.

Во сабота, на 1-ви октомври, со почеток во 10 часот, M Kар Ве поканува на дружење по повод стогодишнината на BMW и првиот роденден на М Кар, увозник на BMW и МINI за Македонија.

Oгромен успех за талентираниот и успешен дизајнер на автомобили, Славче Таневски со потекло од Македонија, кој за само неколку години професионална кариера успева да добие шанса, самостојно да креира нов модел на Mercedes-Benz, GLC Coupe.

Мехмет Дорук Ердем, кој е концептуален уметник и индустриски дизајнер од Турција, дизајнираше футуристичка верзија на BMW мотоцикл, кој воодушевува.

Овој модел на Mercedes-Benz Concept IAA (Intelligent Aerodynamic Automobile) е првиот електричен автомобил, кој брендот ќе го претстави во октомври, како дел од Саемот за автомобили во Париз.

Кристијано Роналдо, ја прослави титулата на европски првак со купување на нов Bugatti Veyron во црна боја, кој чини 1.7 милион евра.

 

Save

Следете нè