Пријавување за учество на 15. Виз Ер Скопски маратон, што ќе се одржи на 5 мај 2019. е отворено од денеска и ќе се одвива во неколку фази. 

Откако се израдувавме дека Health, Fitness & Wellness Expo се случува по четврти пат, сега може да се радуваме и на неговата богата програма.

 

Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес во 17 часот од „Лужинки“ во Москва ќе стартува 21. Светско фудбалско првенство.

Во овогодинешната серија трки на Европскиот TCR шампионат, помеѓу бројните професионални европски тимови, ќе се вброи и првиот македонски тим – PSS Racing Team-от на Power Sport System - првата приватна станица за технички преглед и регистрација на моторни возила во Република Македонија.

Да, да вистински цареви! Велат дека со душа го чекале снегот во Скопје, за да се впуштат во авантура.

Вљубеничка во вежбањето, сертифициран фитнес тренер и иден учесник на Купот на Македонија организиран од ББФФМ.

Гигантот „Порше“ изненади со нов поп-ап салон на врвот на снежните Алпи.

Future Bus се заснова на актуелниот 12-метарски модел Citaro што се движи на мотор со шест цилиндри од 229 коњски сили, и тоа е единственото конвенционално нешто што е задржано во него.

Американката Грета Понтарели сакајќи да смени нешто во животот во својата 59-та година, почнала да се занимава со танц на шипка.

За спортистите нема зима, а особено за четворицата колеги кои се професионални пливачи.

 

Save

Следете нè